ДЛЯ УЧНІВ

Правила поведінки для учнів

У англійців є чудове прислів'я: «У скляному домі каміння не кидають».
У нашій школі створені всі умови для того, щоб як діти, так і дорослі відчували тут затишок і комфорт. Багато зусиль докладено директором, адміністрацією, педагогічним колективом, техніч­ним персоналом для того, щоб наша школа стала найкращим навчальним закладом не тільки міста, але й усієї області.
Культура поведінки учня — першооснова не лише рівня вихованості дитини, але й показ­ник рівня культури родини, у якій вона вихо­вується.
Шановні батьки! Діти — це віддзеркалення до­рослих.
Педагогічний колектив докладає значні зусил­ля, щоб прищепити учням високий рівень культу­ри поведінки, правила етикету. Сподіваємося, що батьки гімназистів нам у цьому будуть допомагати, адже правила поведінки продиктовані ще й безпе­кою життєдіяльності дитини.
►► Правило 1
Учень повинен суворо дотримуватися пра­вил безпеки життєдіяльності під час перебування в приміщенні та на території школи:
* не бігати;
* не штовхатися;
* не кричати;
* не влаштовувати рухливі ігри — це може при­звести до падіння, травмування не тільки себе, але й інших дітей та дорослих.
►► Правило 2
Учням категорично заборонено провокувати словами та рухами агресивну поведінку, яка може призвести до бійки, травмування та правопорушень. Необхідно бути ввічливим зі своїми однолітками та педагогами. За умови виникнення конфліктної ситуації слід звертатися за допомогою до виховате­лів, учителів. Неприпустимі правопорушення з бо­ку учнів школі (крадіжка, псування чужих речей, гімназійного майна тощо).
►► Правило З
Учні не повинні одягати на навчання ніяких прикрас, щоб запобігти ушкодженням, а також утратам цінних речей. Якщо дитина прийшла з мо­більним телефоном, великою сумою грошей, при­красами тощо, то вона повинна тримати їх постійно при собі, нікому не передавати.
За втрату цінних речей навчальний заклад від­повідальності не несе.
►► Правило 4
Користуватися мобільним телефоном учні мо­жуть тільки на перервах.
►► Правило № 5
Учні не повинні приносити до школі речі, які заважають здобуванню знань (плеєр, мобільний те­лефон із навушниками, гральні карти тощо).
►► Правило 6
Учням заборонено приносити ножі, голки то­що. Якщо є потреба в наявності ножиць та голок на уроках праці, то користуватися ними можна тільки під наглядом учителя на уроці, попередньо прослу­хавши інструктаж з безпеки життєдіяльності. ,
►► Правило 7
З метою запобігання травмування й поперед­ження пожежонебезпечних ситуацій учням кате­горично заборонено приносити вибухонебезпечні предмети: петарди, запальнички, сірники тощо.
►► Правило 8
Учням категорично заборонено тютюнопаління, уживання алкоголю (зокрема слабоалкогольних «енергетичних» напоїв), наркотичних речовин то­що.
►► Правило 9
Категорично заборонено вживання учнями жувальних гумок, насіння з метою попередження ушкодження шкільного майна, особистих речей учнів.
►► Правило 10
Школа — наш дім, а ми — господарі в нім! Ми не залишаємо після себе сміття на підвіконні, підло­зі, сходинах, у квітах тощо. Вихована дитина кидає сміття в урну, не псує гімназійне майно, а зберігає його для нащадків, можливо, своїх дітей.
►► Правило 11
Перед прийомом їжі, під час відвідування туа­летних кімнат учень повинен вимити руки з милом, користуватися серветками, особистим рушничком.
►► Правило 12
Під час прийому їжі в їдальні необхідно пово­дитися спокійно, не розмовляти голосно за столом. Коли є потреба комусь щось сказати, то зробити це слід пошепки, вживаючи ввічливі слова: «Будь ласка, передайте мені хліба». Необхідно уважно та спо­кійно користуватися виделками, скляним посудом
та іншими приборами в їдальні. Використовувати їх тільки за призначенням. Після їжі потрібно приби­рати за собою брудний посуд. Прийом їжі здійсню­вати тільки в їдальні, їсти в коридорах, вестибюлі, кабінетах неприпустимо.
►► Правило № 13
«Точність — увічливість королів!» Справжній учень не запізнюється, а приходить за 10 хвилин до початку навчальних занять, щоб приготуватися до уроків. Пропуски занять без поважних причин не допускаються.
►► Правило № 14
Хлопці — майбутні джентльмени, тому вони повинні дотримуватися вимог етикету: пропускати дівчат першими, притримуючи двері, і допомагати їм знімати й одягати верхній одяг, підносити порт­фель, сумку тощо.
►► Правило № 15
Під час навчальних занять учень повинен уважно слухати вчителя, старанно працювати. Як­що необхідно запитати вчителя — варто піднести руку й говорити після дозволу. Кричати, розмовля­ти, ходити по кабінету — не можна.
►► Правило № 16
Під час відвідування актової зали потрібно поводити себе пристойно. Займати відведені місця спокійно, не штовхатись, не перескакувати через крісла. Під час проведення масового заходу, пере­гляду вистав необхідно поводитися виховано: уваж­но слухати тих, хто виступає. Якщо проводяться розважальні конкурси або вікторина із залом, не можна вскакувати з місця, чекати, поки запросять на сцену. Найкраща винагорода виступаючим — оплески.

Дані правила  для учнів були прийняті на учнівській конференції 11 жовтня 2011 року та є обов'язковими для виконання.

Немає коментарів:

Дописати коментар